Xfire Polish Support - Xfire.net.pl Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Zamknięty przez: Hate69
2008-10-30, 07:59
komp i zintegrowana grafika
Hate69 
The Moo

Wysłany: 2008-10-16, 20:09   komp i zintegrowana grafika

tytuł mówi sam za siebie ;)
znów mam mały problem ponieważ chcę kupić kompa max 600zł (tia wiem niewiele)
no i wsio ok tylko że na allegro za tą sumę mam same kompy z zintegrowaną grafą i właśnie nie wiem... czy to dobre rozwiązanie?
w razie czego słyszałem że można ją wyłączyć i normalną wrzucić ale..
pytanie brzmi: co sądzisz o kompach z zintegrowaną grafiką?

Fortun 
~ten który wie...

Wysłany: 2008-10-18, 16:36   

W sumie, zależy jaka. No i zależy w jakie gry grasz. Osobiście mój kolega ze zintegrowaną grafą zdaje się 6100 Nvidii, jedzie na medium detalach w CoH bez przycięć. Jeżeli to cię satysfakcjonuje, to bierz spokojnie, a jeśli nie... to cóż, masz problem :P

I owszem, z czego mi wiadomo, da się dołożyć kartę graficzną, i powinno wszystko hulać, ale osobiście tego nie sprawdzałem.

Hate69 
The Moo

Wysłany: 2008-10-18, 17:34   

no wiesz mnie wystarczy że WoW mi będzie śmigać no i ewentualnie Stalker ale jak nie ruszy to olać nie jest aż tak niezbędny ;)
co do tej karty to właśnie sam w tej chwili nie wiem czy z Radeon'em czy GeForce'm brać :/
chodzi o to że jestem zwolennikiem kart ATI ale tak naprawdę to nie wiem czy dalej dobre karty robią czy idą w stronę szmelcu bo już różne stwierdzenia słyszałem :roll:

NitroNike 
~bywalec

Wysłany: 2008-10-18, 23:14   

Hate69 napisał/a:
Radeon'em czy GeForce'm brać

Radeon to mało 1 GB Ram, a karta graficzna na pewno śmiga grafika, a GeFroce to 2 GB dużo pamięci ram i dobre karta graficzna oraz dobra płyta główna. Dla mnie to trudne wybór.

....::::::::::::::.....

Hate69 
The Moo

Wysłany: 2008-10-19, 14:09   

NitroNike napisał/a:
Dla mnie to trudne wybór.
dlatego czekałem na sensowną odpowiedź -.-"

Fortun 
~ten który wie...

Wysłany: 2008-10-19, 17:45   

No cóż, nie mam zbyt wielkiej wiedzy w tym temacie, ale z czego mi wiadomo, WoW na 6100 śmiga aż miło. Niestety nie wiem na jakich ustawieniach graficznych, ale ważne że nie klatkuje :P

Unidentified 
Jestem Wredny

Wysłany: 2008-10-19, 22:34   

Jeżeli komputer ma być przeznaczony do grania to raczej nie polecam zintegrowanej karty, takie płyty to tylko do prac biurowych się kupuje. Tak jak piszą powyżej są co prawda zintegrowane karty nVidii lub Radeony jednak pomimo swojej numeracji nie są odpowiednikami tych kart, są fabrycznie okrojone przez co ich wydajność spada. Oczywiście jeżeli już nie ma się zbytnio wyboru to lepiej wybrać ze zintegrowaną nvidią lub radeonem niż rozmyślać z innymi. Takie płyty główne są przeważnie tworzone w standardach mATX i tu należy dokładnie sprawdzić czy posiada ona slot pod dedykowaną karte graficzna bo spotkałem się z płytami które go po prostu nie mają. Jeżeli taki slot posiada to jak najbardziej można taką karte później dołożyć, jednak tą zintegrowaną trzeba wyłączyć w biosie bo prawdopodobnie ta druga nie ruszy.

Hate69 
The Moo

Wysłany: 2008-10-20, 11:05   

no to o wyłączaniu zintegrowańca już wiem ;)
na sloty też już patrzyłem ;) zastanawiam się tylko czy dysk ATA nie będzie się "gryzł" z dyskiem SATA <drap>
znaczy z gier to jak mówiłem wcześniej... wystarczy mi że WoW'a pociągnie ;)
Renger napisał/a:
Oczywiście jeżeli już nie ma się zbytnio wyboru to lepiej wybrać ze zintegrowaną nvidią lub radeonem niż rozmyślać z innymi.

no to właśnie rozmyślam nad radeonem i nvidią i nie wiem co brać :P
no dobra dzięki za pomoc ;)

Fortun 
~ten który wie...

Wysłany: 2008-10-20, 15:49   

No jak już pisałem, wiem z doświadczenia (no może nie osobistych, ale kolegi :P ), że WoW powinien chodzić bezproblemowo, przynajmniej na nVidii, niesety nie wiem jak jest z radkiem.

EDIT: I co, wybrałeś coś w końcu ??

Hate69 
The Moo

Wysłany: 2008-10-30, 07:59   

yup.
wszystko widoczne już w game rig'u jest ;)
dzięki za pomoc i zamykam ;)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi