Xfire Polish Support - Xfire.net.pl Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Samoczynne wyłączanie się komputera
Fortun 
~ten który wie...

Wysłany: 2007-07-23, 17:15   Samoczynne wyłączanie się komputera

Nie owijając w bawełnę: Od jakiegoś czasu (max od 3 tygodni) komputer sam mi się wyłącza. Następuje to w niereguralnych odstępach. Czasami pracuje cały dzień i nic, a czasami pochodzi 15 minut i się wyłącza. Nie wiecie co jest powodem tego problemu ?? Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Unidentified 
Jestem Wredny

Wysłany: 2007-07-23, 17:20   

Fortun napisał/a:
Od jakiegoś czasu (max od 3 tygodni) komputer sam mi się wyłącza.

Wole się upewnić: wyłącza czy restartuje ?

Fortun 
~ten który wie...

Wysłany: 2007-07-23, 17:41   

Wyłącza się, aczkolwiek chyba ze 3 razy zdarzyło mu się zrestartować.

Unidentified 
Jestem Wredny

Wysłany: 2007-07-23, 20:35   

Albo nawala zasilacz albo płyta główna. W najbliższym czasie może paść na stałe, jeżeli to zasilacz jest wadliwy to lepiej go wymienić jeszcze zanim padnie, bo zdarza się że te tańsze zasilacze potrafią przy awarii popalić razem ze sobą inne podzespoły czego ci radze nie przeżyć.

Matelan 
~mocno zakorzeniony
FeelTheKick!

Wysłany: 2007-07-23, 21:10   

A może to po prostu zakurzony komp? Ja też tak miałem i to nie raz, i nie tylko ja. Komputer co jakiś czas sam się wyłączył. Odkręciłem go, przeczyściłem delikatnie z kurzu i elegancko chodzi.

PyToN 
Spam BOT

Wysłany: 2007-07-23, 21:41   

Renger napisał/a:
Albo nawala zasilacz albo płyta główna.

Tak samo mi się wydaje, ale raczej stawiam na stary, zakurzony zasilacz (pewnie 350W)
Radze kupic nowy zasilacz (jeśli ten jest stary i/lub nie byl ani razu czyszczony) dobrej firmy.

Matelan napisał/a:
A może to po prostu zakurzony komp?

Też sprawa ważna, przeczyśc najlepiej sprężonym powietrzem (odradzam odkurzacz) wszystkie wejscia, sloty itp.
Dobrze było by odpiąć wszystko, a następnie podpiąć spowrotem wyczyszczone, jednak jeśli nie chce ci się bawić, przeczyść slot na kości RAM jak i samą kość.

Najpierw KLIKNIJ <= , potem pytaj !!!

Fortun 
~ten który wie...

Wysłany: 2007-07-23, 21:46   

Akurat zasilacz mam 350W ... Ale wymieniany był albo w czerwcu albo w tym miesiącu tego roku, więc stary nie jest.

mój zasilacz

Co o tym myślicie ?? Czy on jest z takich tanich i słabych ?? A jeśli chodzi o czyszczenie to zrobię to jutro (tylko już tak dokładnie) i zobaczę co się będzie działo. A póki co, to dzięki za udzielone informacje.

Matelan 
~mocno zakorzeniony
FeelTheKick!

Wysłany: 2007-07-23, 21:59   

Cytat:
eż sprawa ważna, przeczyśc najlepiej sprężonym powietrzem (odradzam odkurzacz) wszystkie wejscia, sloty itp.
Dobrze było by odpiąć wszystko, a następnie podpiąć spowrotem wyczyszczone, jednak jeśli nie chce ci się bawić, przeczyść slot na kości RAM jak i samą kość.

Nie trzeba od razu odkurzaczem. Ja tylko odkręciłem, przeczyściłem ściereczką gdzieniegdzie delikatnie i było dobrze.

Hate_Machine
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-23, 22:51   

PyToN napisał/a:
przeczyśc najlepiej sprężonym powietrzem (odradzam odkurzacz)
racja... odkurzaczem wszędzie nie trafisz a przy okazji można coś przez przypadek uszkodzić :?
co do problemu hmm... przyznam że też miałem podobny problem kiedyś ale komp się głównie restartował samoczynnie po jakimś czasie samo się uspokoiło zwaliłem winę na warunki pogodowe (czyt. upały :P )
poza tym wracając do czyszczenia... warto co jakiś czas robić przynajmniej komp ciszej chodzi :mrgreen:

nicram44 
~zakorzeniony
facet z PMSem ;)

Wysłany: 2007-07-24, 06:05   

dołączam się do przedmówców jak i od siebie dodam, że możesz mieć wirusa...
najlepiej otwórz kompa i pomacaj co jest najcieplejsze w momencie wyłączenia się kompa,
jak nie poparzysz sobie paluchów o nic, to format C:

P.S. co do czyszczenia kompa, nie rób tego w pokoju, najlepiej na balkonie albo czymś takim jak masz... (więcej światła i jak dmuchniesz,
to nie zasyfisz sobie pokoju, tylko podwórko) :D

PyToN 
Spam BOT

Wysłany: 2007-07-24, 08:37   

Hate_Machine napisał/a:
odkurzaczem wszędzie nie trafisz a przy okazji można coś przez przypadek uszkodzić

Slyszalem dodatkowo, ze odkurzacz elektryzuje pewne częsci w kompie i dlatego tez lepiej nie ryzykować.
Sam pare miechów czyścilem w taki sposób, jednak gdy sie dowiedziałem ze "zwykłe" czyszczenie PC moze coś elektryzowac to dalem spokój i odkurzacz został do dywanu :P

Co do wirusa, polecam bardzo dobry skaner on-line (niestety działający TYLKO pod IE) http://www.mks.com.pl/skaner/

Hate_Machine
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-24, 13:42   

PyToN napisał/a:
odkurzacz elektryzuje pewne częsci w kompie
eeee... ups :|
pierwsze słyszę o czymś takim :| no niestety ja rzadko mam sprężone powietrze ale także rzadko kompa czyszczę (czyszczę jak zaczyna za głośno pracować)
hmm... wirus? eee... wątpię :P

PyToN 
Spam BOT

Wysłany: 2007-07-24, 16:19   

Hate_Machine napisał/a:
hmm... wirus? eee... wątpię :P

No też może być, teraz są takie wirusy że głowa mała.
Są też inne "wieszaki" typu stronka pod IE, która wyłacza kompa ;)

Dla pewności Fortun przeskanuj kompa tym antywirem on-line co ci dałem ;)

Fortun 
~ten który wie...

Wysłany: 2007-07-30, 21:38   

Problemów ciąg dalszy. Tylko, że tym razem komp się nie wyłącza, a restartuje. I to wtedy gdy coś robię: jestem na necie, oglądam coś na kompie itp. Co mi tym razem poradzicie ?? Komp został bardzo dokładnie przeczyszczony ( w sensie z kurzu :P )

Unidentified 
Jestem Wredny

Wysłany: 2007-07-30, 23:16   

jak sie restartuje to wina może leżeć praktycznie w każdym podzespole lub urządzeniu podłączonym do kompa :P Za restartowanie może tez odpowiadać sam system operacyjny lub sterowniki.

Na początek radze sprawdzić FDD i CD/DVD-ROM. Odłącz najpierw jedno, włącz kompa i sprawdź czy coś to dało a poznei jdrugie. Jeżeli komp nie będzie sie restartował to znaczy ze wina leży po stronie tego urządzenia.

W razie awarii, hdd, pamięci, kart grafiki itd raczej komp by sie nie restartował tylko zawieszał wiec raczej wykluczam te elementy. No chyba ze mają zwarcie jednak w to wątpię. Procek jakby padł to by padł na dobre, wiec raczej też nie jest to jego wina. Oczywiscie najbardziej prawdopodobne dalej pozostają zasilacz i płyta główna.

Odpowiedz do tematu