Xfire Polish Support - Xfire.net.pl Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
szczury, myszy i inne gryzonie
Unidentified 
Jestem Wredny

Wysłany: 2007-04-11, 20:19   szczury, myszy i inne gryzonie

Ostatnio zastanawiałem się nad zakupem jakiejś lepszej myszki do kompa takiej dla "graczy", modernizuje sobie całego kompa i chce go całkowicie dostosować tylko i wyłącznie do grania, bo teraz do pracy używam laptopa. Trochu będzie wydatków ale czegoś się nie robi dla rozrywki ;) Cena raczej nie ma znaczenia, oczywiscie nie mozna też przesadzać. I teraz mam takie pytania:

1) z ogonem czy bezogonowa lepsza, każda z nich ma zalety i wady jak wiadomo.
2) optyczna czy laserowa
3) czy opłaca sie inwestować w tzw "ślizgacze" , nie miałem jeszcze okazji tego testować więc chciałbym jakiś opinii czy to się dobrze sprawuje.

4) znalazłem coś takiego, czy to może być dobry wybór ?
Creative Fatal1ty 1010 Mouse
opis:
Cytat:
Graj jak mistrzowie - myszą zaprojektowaną przez najlepszego gracza!
Mysz Creative Fatal1ty 1010 zaprojektowano pod nadzorem Johnathana 'Fatal1ty' Wendela dla graczy pragnących osiągać najlepsze wyniki. Najbardziej znany gracz świata wprowadził wiele wyjątkowych i innowacyjnych funkcji, w tym możliwość regulowania ciężaru myszy za pomocą specjalnych modułów oraz błyskawiczne przełączanie rozdzielczości pomiędzy 400, 800 a 1600cpi! System HD-Optix™ Optical zapewnia precyzję do czterech razy przewyższającą parametry zwykłych myszy optycznych dzięki częstotliwości próbkowania 5.8 megapiksela na sekundę i czujnikom reagującym na przyspieszenia do 15G. System True Grip Technology umożliwia trzymanie myszy opuszkami palców, co zapewnia lepszą precyzję. Mysz wyposażono w trzy główne przyciski umożliwiające szybsze klikanie i krótszy czas reakcji. Mysz Fatal1ty 1010 gwarantuje najlepsze parametry współpracy z komputerem PC również dzięki pozłacanej końcówce USB i przewodzie z miedzi beztlenowej.

* Każdy szczegół zatwierdzony przez Johnathana 'Fatal1ty' Wendela - mistrza gier FPS.
* Unikatowy system modularnych ciężarków G-Weight™ pozwala użytkownikom regulować ciężar myszy w zależności od potrzeb. Podkładki z prawdziwego Teflonu™ zapewniają najpłynniejszy poślizg na wszystkich powierzchniach.
* Trzy przyciski główne o niskim oporze klikania, szybki boczny przycisk spustowy pod kciukiem oraz kółko do przewijania z programowanym przyciskiem.
* Mechanizm HD-Optix™ o częstotliwości próbkowania 5.8 megapiksela na sekundę, wyczuwający przyspieszenia do 15G zapewnia czułość do czterech razy wyższą niż w standardowych myszach optycznych.
* 16-bitowy, superszybki transfer danych przez pozłacaną końcówkę USB 2.0 i przewód z miedzi beztlenowej gwarantuje najszybszy przepływ danych.

Specyfikacja techniczna

* Silnik optyczny High Defnition HD-Optix™ o rozdzielczości 1600 cpi
* Częstotliwość próbkowania 5.8 megapiksela na sekundę
* Czułość przyspieszenia do 15G (40 cali na sekundę)
* 16-bitowowa magistrala danych o najwyższej przepustowości
* Precyzja do czterech razy wyższa niż w standardowej myszy

Opis zachęca, jednak nie wiem jak coś takiego może się sprawdzić u mnie. Chyba że macie jakieś lepsze oferty.

Fortun 
~ten który wie...

Wysłany: 2007-04-13, 18:39   

Renger napisał/a:
z ogonem czy bezogonowa lepsza, każda z nich ma zalety i wady jak wiadomo.

Jak dla mnie z ogonem lepsza bo przynajmniej baterii nie trzeba zmieniać.

Renger napisał/a:
optyczna czy laserowa

Jak chcesz przystosować kompa do grania to chyba laserowa bo zwykle laserówki mają więcej DPI

Renger napisał/a:
Creative Fatal1ty 1010 Mouse

Myślę, że jak masz kasę to kupuj tą. Jak dla mnie to wszystko co tam jest napisane brzmi zachęcająco. Jednak poczekaj na opinie innych kolegów z forum bo ja to na gryzoniach się raczej nie znam :P

Hate_Machine
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-14, 01:09   

no tak ale... nie masz tak że ci myszka przerywa co jakiś czas... np grasz sobie w jakiegoś FPP chcesz strzelić i strzelasz co jakiś czas bo mysz udaje że gubi zasięg lekko (wiem jak jest bo testowałem na własnej skórze) przez co praktycznie tego typu myszy... ssą :/
jedną to na pewno radiówkę miałem a druga to nie wiem na USB chyba...

nicram44 
~zakorzeniony
facet z PMSem ;)

Wysłany: 2007-04-14, 09:28   

A4TECH

ja mam dokładnie taką mychę i jest ogoniasta (1,5 m) i w CS 1.6 jak i inszych szczelankach świetnie się spisuje...

trza też pamietać, że im coś jest bardziej skomplikowane tym bardziej psujne i zawodne jest, a poza tym radiówki mają to do siebie , że jak sąsiad ma taką samą
to może "jeździć" Twoim kursorem i na odwrót, więc do mieszkań w bloku zupełnie się nie nadają...

Teamker 
~znawca forum
Inactive

Wysłany: 2007-04-14, 11:54   

ja też mam A4TECH'a myszkę przewodową, i nigdy nie sprawiała mi żadnych problemów, można było nawet rzucić nią o ścianę kilka razy i dalej działała :P

Odpowiedz do tematu