Xfire Polish Support - Xfire.net.pl Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Windows XP vs Windows Vista

Windows XP czy Vista?
Windows XP
80%
 80%  [ 12 ]
Windows Vista
20%
 20%  [ 3 ]
Głosowań: 15
Wszystkich Głosów: 15

NitroNike 
~bywalec

Wysłany: 2008-03-03, 17:51   Windows XP vs Windows Vista

Moim zdanie najlepszy jest Windows XP niż Windows Vista. Windows jest wszystko nie ma problemu już prawie 7 lat i bardzo dobry :) A Windows Vista dopiero nowe to już prawie rok i bardzo błędny bo nie wszystko działa dla stare gra tylko najnowszy i bo słyszałem na lekcji informatyka co pan mówi że lipa Windows Vista a lepszy Windows XP nie ma problemu. Dobre pytanie :)
Jak uważać wasze o Windows XP lub Vista?

:arrow: Windows XP (2001) - http://pl.wikipedia.org/wiki/Windows_XP
:arrow: Windows Vista (2007) - http://pl.wikipedia.org/wiki/Windows_Vista

....::::::::::::::.....
Ostatnio zmieniony przez PyToN 2008-03-04, 10:13, w całości zmieniany 1 raz  

ZeFFir 
Crazzyyy !?

Wysłany: 2008-03-03, 17:59   

ehhh, czyżby kolejny topic na temat jaka to vista jest zła?
a małe pytanie, pamiętacie co się działo jak wszedł windows xp? :> było jeszcze gorzej, co do starych gier... wszystko chodzi na viscie...

...jeśli mamy najnowszy uptade :P

Co do ankiety to wygra xp więc nawet nie było sensu jej robić. Ja zagłosuję na viste (nie, nie dlatego że jestem jej użytkownikiem ^^), może jestem inny, ale mi się podoba jej wygląd, jest przejrzysta. Co do bugów eeee... nie zauważyłem dotąd żadnych, chyba że jeśli bugiem nazywamy niedziałające programy no to sorry...

Pomogłem? Nie dziękuj, kliknij ;)

Zanim wyślesz propozycje o dodaniu mnie na liste przyjaciół uzasadnij swój problem/zagadnienie,
nie mam zamiaru trzymać ludzi którzy chcą mieć zapełnioną listę, żeby podnieść swojego ego "ouaaaaa ilu ja mam przyjaciół!!!".

Fortun 
~ten który wie...

Wysłany: 2008-03-03, 19:24   

Vista sama w sobie nie jest zła. Sam microsft popełnił błąd, że wprowadził ją tak późno. Zwykle nowy Windows pojawiał się co 2-3 lata (tak mi się przynajmniej wydaje :P ). XP czekał na swojego następcę aż 5 lat. Przemysł po prostu przyzwyczaił się do XP i dlatego teraz tak ciężko idzie zmiana obsługi systemów przez niektóre programy. Nie można oczywiście powiedzieć, że Vista jest genialna. Co to to nie. Jest raczej taka przeciętna. Chociaż, użytkują ją czasami i nawet fajnie jest się oderwać od XP :P Ale jednak sprawia ona kilka problemów w normalnym użytkowaniu. Czy tylko u mnie się tak wooolno kopiują lub przenoszą jakieś pliki ?? Bo u mnie trwa to wieczność.

Dobra kończę, bo się rozpisałem i sam nawet nie wiem o czym :P

PS. A ja nie będę głosował w ankiecie :P

Unidentified 
Jestem Wredny

Wysłany: 2008-03-04, 14:44   

ZeFFir napisał/a:
a małe pytanie, pamiętacie co się działo jak wszedł windows xp? :> było jeszcze gorzej, co do starych gier...

W tym przypadku akurat się nie zgodzę z tobą bo to była zupełnie inna sytuacja. Nie chodziło tylko to co na dosa było. A w przypadku visty główny problem jest w sterownikach i zabezpieczeniach które nie działają poprawnie a także zgodnością programów 32/64bity.

No nic pasuje po swojemu napisać opinie dotyczącą dwóch ww systemów.

XP - Używam go od dłuższego czasu, jedyna słuszna wersja tego systemu to oczywiście wersja professional. Jest w miarę stabilny, dopracowany. Zajmuje stosunkowo niedużo miejsca. Załatany aktualizacjami chodzi jeszcze lepiej, chodzi na nim praktycznie wszystko prócz oprogramowania dla dosa. Bardzo łatwa instalacja konfiguracja systemu i łatwośc odnalezienia większości sterowników.
Posiada też niestety wady, brak wsparcia dla 64 bitowych procesorów przez co procesor nie jest w pełni wykorzystywany, na razie nie obsługuje w pełni więcej niż 2 rdzeni procesora, trochu za słabe zabezpieczenia ogólne systemu. Brak Polski na mapie w strefie czasowe. W moim wypadku xp nie obsługuje robsona na laptopie. Dziwne działająca zapora systemowa. Problemy z raidem.

Vista - jedyna wersja godna polecenia to Ultimate, resztę nie warto kupować bo po prostu nie nadaje się do użytku. Główną cechą jaka się rzuca w oczy chyba jest wygląd samego systemu, okien i całych kompozycji. Vista w wersji 64 bitowej obsługuje w pełni procesory 64 bitowe przez co można uzyskać ich pełną moc, dodatkowo ma wsparcie dla więcej niż 2 rdzeni. Posiada wsparcje dla directx 10, obsługuje raida i robsona. Dobre zabezpieczenia, jednak niektóre w ogóle nie potrzebnei trochu przesadzone. Dużą zaletą którą zauważyłem w viscie to internet, chodził mi tam o wiele szybciej i jakościowo lepiej niż na Xp, widocznie coś zrobili w tym kierunku. Posiada też wsparcie z tego co mi wiadomo dla IPv6 który prędzej czy później może być używany w Polsce.
Wady. Wersje Ultimate zajmuje sporo miejsca, aż za dużo jak na taki system. Czasami denerwują niektóre zabezpieczenia które po potwierdzeniu ich ignorancji i tak dalej wyskakują. Dosyć skomplikowana konfiguracji systemu, żeby system chodził jako tako trzeba go umieć odpowiednio skonfigurować. Niestety ale większość sterowników tych pod viste nie działa prawidłowo. Pomimo tego że vista 64 powinna obsłużyć zarówno 32 jak i 64 bitowe aplikacje to niestety ale w większości 32 bitowych po prostu nie działają. Są problemy z antywirusami na viste, niestety ale zabezpieczenia visty nie chcą za bardzo być zgodne z innymi zabezpieczeniami choćby antywirusami, nie działają one przez to prawidłowo. Jako że wyszedł SP1 do visty to nie bede komentował teog co działo się wcześniej a było na prawdę źle, w końcu M$ pomyślał i przepisał jądro vistu umieszczając je w SP1. Kolejna rzecz która mnie denerwuje w niej to próba wmuszenia tego systemu na siłę przez M$, a jak wiadomo nie tylko użytkownicy mieli problemy z tym systemem ale także pracownicy M$, jednak to się ukrywało do pewnego czasu :)

Nie chce mi się więcej pisać dlatego napisze podsumowanie.

Na razie zostaje na windows XP Por, zobaczę co przyniesie SP3 dla XP. Tak czy inaczej nie wykluczam że prędzej czy później będzie trzeba się przenieść na nowszy system bo nie będzie po prostu wyjścia. Technologia idzie do przodu i wiadomo że inwestycje będą kierowane tylko w nowości i wsparcie dla starszych systemów po prostu zaniknie. M$ lepiej by zrobił gdyby napisał viste na jądrze XP, oszczędziło by to im trochu czasu i kłopotów. Mieli dobry system jakim był XP i zamiast go dalej rozwijać postanowili napisach coś nowego co im niestety nie wypaliło. Pozostaje chyba tylko czekać na windows seven i mieć nadzieje że bedzie lepiej niż teraz...

Fortun 
~ten który wie...

Wysłany: 2008-03-04, 18:27   

Renger napisał/a:
zobaczę co przyniesie SP3 dla XP

Słyszałem, że przynieść ma niewiele nowego. Ot, takie zmiany "kosmetyczne".

Renger napisał/a:
Tak czy inaczej nie wykluczam że prędzej czy później będzie trzeba się przenieść na nowszy system bo nie będzie po prostu wyjścia.

Niestety tak. Przykra prawda. Chociaż może do tego czasu już wyjdzie nowa winda :P <joke>

Hate69 
The Moo

Wysłany: 2008-03-06, 17:13   

moim zdaniem XP jednak chyba lepszy od Visty... ale tak czy inaczej... wolę już chyba 3.11/DOSa niż te dwa sery :mrgreen:

Teamker 
~znawca forum
Inactive

Wysłany: 2008-03-09, 18:37   

Dla mnie Windows XP jest lepszy ponieważ jest łatwy w obsłudze i konfiguracji (z biegiem czasu się człowiek do tego przyzwyczaja) i stosunkowo niezbyt zasobożerny (w moim odczuciu) w przeciwieństwie do V. W Viście natomiast najlepszy jest dla mnie wygląd i dlatego preferuję Windows MX którego teraz używam, mianowicie XP bez zbędnych śmieci + wygląd Visty.

ZeFFir 
Crazzyyy !?

Wysłany: 2008-03-09, 19:40   

dla Ciebie śmieci, a dla innych są przydatne :>

Pomogłem? Nie dziękuj, kliknij ;)

Zanim wyślesz propozycje o dodaniu mnie na liste przyjaciół uzasadnij swój problem/zagadnienie,
nie mam zamiaru trzymać ludzi którzy chcą mieć zapełnioną listę, żeby podnieść swojego ego "ouaaaaa ilu ja mam przyjaciół!!!".

Teamker 
~znawca forum
Inactive

Wysłany: 2008-03-09, 21:38   

Tak, tak... tylko dla mnie system zrobiony z którego wywalono cały zbędny syf. :roll:

ovark 
~coś tam napisze
Metal Mastah

Wysłany: 2009-03-16, 06:06   

Ja posiadam Vistę Home Premium i jestem z niej bardzo zadowolony. Ani jednej zwiechy (nie to co miałem ciągle w XP jakieś bugi z sufitu wytrzaśnięte) .
Działa mi znakomicie , miło się na niej pracuję .

Jakoś XP gubił się na moim sprzęcie:
Processor:
Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q8200 @ 2.33GHz (4 CPUs), ~2.3GHz
Memory:
8190MB RAM
Hard Drive:
1000 GB
Video Card:
NVIDIA GeForce GTX 260

agat
~rozbudzony

Wysłany: 2010-12-31, 08:05   

Wole Windowsa XP , na laptopie mam Viste , ale strasznie mnie ona drażni .

desperados 
~rozbudzony
PRO

Wysłany: 2011-09-06, 21:11   

Posiadałem Viste dobrze się spisywała ale niestety bugi robią swoje ;d
Windows xd jest lepszy od visty niestety takie są fakty ;]

GreatNice 
~rozbudzony
i tak pozostanie...

Wysłany: 2011-11-27, 11:00   

2 lata pracowałem na Viście Ultimate 64bit, wiele niedociągnięć i błędów na które Microsoft nie powinien sobie pozwalać - to tak ogólnie za 'nie'. Od roku jestem zadowolony z Windowsa 7 Ultimate ale wracając do tematu XP był i wciąż jest niezawodny, mam go na swoim netbook'u i słabszym stacjonarnym do pisania różnych dokumentów, system prosty, a do niewymagajacych zadań szybki i poręczny.

NitroNike 
~bywalec

Wysłany: 2011-12-10, 19:03   

Moim zdanie już lepszy Windows XP i Windows 7 :) gorzej to Windows Vista.

Odpowiedz do tematu