Xfire Polish Support - Xfire.net.pl Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Poprawna pisownia i ortografia
c0m4r 
~znawca forum

Wysłany: 2006-10-01, 02:13   Poprawna pisownia i ortografia

Jestem chyba pierwszą osobą na tym forum, która zaczęła "czepianie się" jak to nazywają inni o pisownię i ortografię i choć sam orłem nie jestem bo i na świecie ideałów nie ma to czuję się zobowiązany do podsunięcia pomysłu dotyczącego właśnie tematu poprawnej pisowni i ortografii na tym forum.

Pomysł zaczerpnięty z mojego forum.

Zgodnie z Regulaminem mojego forum:
Cytat:
§3. Na forum obowiązuje kultura osobista, poprawna pisownia oraz ortografia. W związku z tym nie uznajemy również:

- Pisania niezrozumiale, niestarannie
- Popełniania poważnych błędów ortograficznych oraz (w związku z powyższym) literówek w nadmiernej ilości
- Pisania językiem blogowym, zniekształcania tekstu etc.

Pragnę sprostować, że administracja forum, ustanawiając takie, a nie inne zasady, nie ma ani ochoty na bawienie się w polonistów, ani przyjemności z faktu karania za niepoprawność ortograficzną wypowiedzi użytkownik, ani z faktu poprawiania błędów.
Ustalając takie, a nie inne zasady mamy na celu tylko i wyłącznie dobro użytkowników.
Pragniemy by forum było czytelne dla każdego i walczymy o poprawną pisownię i ortografię w Polskim Internecie.

(moje) Forum korzysta ze skryptu Spell Checker, dzięki któremu przed napisaniem posta możemy (klikając na Przycisk "Pisownia" tuż obok "Wyślij") sprawdzić czy nie popełniliśmy jakichś błędów ortograficznych, literówek itd.

Dodatkowo polecam najnowszą wersję (w tej chwili beta) Firefoxa 2.x, dzięki której tekst, który jest napisany niepoprawnie zostaje pokreślony przez przeglądarkę na wzór Microsoft Office Worda.

Alternatywą jest również Opera.

Należy pobrać np. stąd i zainstalować program o nazwie Aspell, a następnie pobrać także polską bibliotekę, po czym zresetować przeglądarkę.
Sprawdzanie tekstu ogranicza się do zaznaczenia tekstu i wybrania z menu opcji sprawdź pisownie

stad - http://ftp.gnu.org/gnu/as...0-3-3-Setup.exe
polska biblioteka - http://ftp.gnu.org/gnu/as...pl-0.50-2-3.exe

pozdrawiam, c0m4r

// edit

Spell Checker

http://images1.fotosik.pl/193/73a7e5d7aa98f7d5.jpg
Już opublikowane posty możemy sprawdzić poprzez kliknięcie ikonki spell checkera tuż przy ikonce selektywnego cytowania. Poprawione przez administratora/moderatora błędy są zaznaczone na czerwono (można to wyłączyć).
http://images3.fotosik.pl/184/ade231cd8ed64616.jpg
po kliknięciu na nieprawidłowy wyraz możemy go poprawić, bądź dodać do słownika
http://images1.fotosik.pl/193/6682eeebd1866780.jpg
przed wysłaniem posta...
Ostatnio zmieniony przez c0m4r 2006-10-01, 02:26, w całości zmieniany 2 razy  

nicram44 
~zakorzeniony
facet z PMSem ;)

Wysłany: 2006-10-01, 02:20   

tak.... ciekawy temat... nasunął mi się pomysł aby zganić Cię za pisownię Twojego nicku ;P

c0m4r 
~znawca forum

Wysłany: 2006-10-01, 02:22   

nicram44 napisał/a:
tak.... ciekawy temat... nasunął mi się pomysł aby zganić Cię za pisownię Twojego nicku ;P

heh, nie popadajmy w paranoję :)
AŻ tak się czepiać nie będziemy nikogo :) to nie forum polonistyki ;D

nicram44 
~zakorzeniony
facet z PMSem ;)

Wysłany: 2006-10-01, 02:34   

ale można by w regulaminie dać punkt zakazujący stosowania pisowni opisanej tutaj:
http://nonsensopedia.wiki...emoniaste_pismo

c0m4r 
~znawca forum

Wysłany: 2006-10-01, 02:36   

to mnie rozbawiło: Alfabet pokemoniasty :}
nicram44, moim zdaniem na wszystko jest czas i miejsce, z umiarem, z humorem ;)
ale bez przesady, podkreślam

nicram44 
~zakorzeniony
facet z PMSem ;)

Wysłany: 2006-10-01, 02:39   Re: Poprawna pisownia i ortografia

c0m4r napisał/a:

Ustalając takie, a nie inne zasady mamy na celu tylko i wyłącznie dobro użytkowników.
Pragniemy by forum było czytelne dla każdego i walczymy o poprawną pisownię i ortografię w Polskim Internecie.

szczególnie o czytelność mi chodzi, mam 28 lat i dziadzieję, nie wszystko mi sie uda rozszyfrować :oops:

c0m4r 
~znawca forum

Wysłany: 2006-10-01, 02:43   Re: Poprawna pisownia i ortografia

nicram44 napisał/a:
c0m4r napisał/a:

szczególnie o czytelność mi chodzi, mam 28 lat i dziadzieję, nie wszystko mi sie uda rozszyfrować :oops:

jestem pewien, że jeśli zachowa się wspomniany przeze mnie umiar w zniekształcaniu tekstu, a także w ilości błędów i literówek, to będzie to zrozumiałe nawet dla takiego "starca" jak Ty ;) z całym szacunkiem :D

EVEL MARADON 
~coś tam napisze
cOlA rUllleZZZ

Wysłany: 2006-10-05, 07:30   

Niestety poprawianie czerwonym kolorem jest wyjatkowo nietaktowne jesli chodzi o tego typu forum. To nie jest forum polonistyczne. Korzystam z parunastu for i jeszcze w zadnym nie poprawiono ani mnie ani nikogo innego czerwonym kolorem albo jakim kolwiek innym. Czyli jednak sa inne metody, albo poprostu sprawdzanie bledow nie lezy w ich interesie. Ludzie przychodzac na te forum chca sie rozerwac a nie byc poprawianymi na kazdym kroku. A na forum xfire.com jest tak naprawde bardzo duzo bledow i nikt w to sie nie bawi bo szkoda tracic UZYTKOWNIKOW. DOBRE FORUM TO TE PRZYJAZNE DLA UZYTKOWNIKOW.
Powstaje jednak paradoks bo sam Admin nie ma w naturze poprawiania nikogo i wie co robi ;-)

PyToN 
Spam BOT

Wysłany: 2006-10-05, 10:43   

Moje zdanie jest narazie takie, jezeli user nie robi notorycznie tych samych błędów to nie ma sensu narazie wprowadzac czerwonego koloru do poprawiania błędów.
Jezeli ja sam zauwaze błąd to go poprawie, jednak nie ma potrzeby na czerwono.

Nie jestem "panią nauczycielką" a to nie jest jakis "zeszyt ucznia" zeby stosowac takie srodki.

Najpierw KLIKNIJ <= , potem pytaj !!!

EVEL MARADON 
~coś tam napisze
cOlA rUllleZZZ

Wysłany: 2006-10-05, 11:52   

PyToN napisał/a:
Moje zdanie jest narazie takie, jezeli user nie robi notorycznie tych samych błędów to nie ma sensu narazie wprowadzac czerwonego koloru do poprawiania błędów.
Jezeli ja sam zauwaze błąd to go poprawie, jednak nie ma potrzeby na czerwono.

Nie jestem "panią nauczycielką" a to nie jest jakis "zeszyt ucznia" zeby stosowac takie srodki.

PyToN i masz racje aby tak dalej :-) przeciez czasem wystarczy tylko zwrocic uwage w nastepnym swoim pscie ale nie nagminnie poprawic błędy ;-)

Fortun 
~ten który wie...

Wysłany: 2006-10-05, 18:25   

Jednak też nie przesadzajmy. Jeśli jest to polskie forum, to używajmy tutaj poprawnej polszczyzny, a nie polskiej polszczyzny :mrgreen: Bo jeśli forum będzie porażało błędami ortograficznymi to nikomu nie będzie się chciało czytać. No przynajmniej mi nie będzie się chciało czytać. Ja czy to jestem na chacie czy rozmawiam przez komunikator zawsze używam polskich znaków. Więc jak to napisał Rej: A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają. Mam nadzieję, że ktokolwiek podzieli moje zdanie i jeśli pisał z błędami to postara się pisać bez nich.

Pozdro for All

szymonniedzwied 
~rozkręca się

Wysłany: 2006-11-16, 14:40   

Ale jak się pisze

c0m4r 
~znawca forum

Wysłany: 2006-11-19, 04:29   

szymonniedzwied napisał/a:
Ale jak się pisze [url=http://images3.fotos...47m.jpg]Obrazek[/URL]

o-O alt+x ?

ZeFFir 
Crazzyyy !?

Wysłany: 2007-04-16, 15:20   

Hm, masz jak sądze informatyke w szkole, to nie dają wam żadnych prac w Wordzie?
Kod:
Prawy alt + x
daje ź ^^

<Przy okazji Komar już napisał>
P.S. nie łatwiej było napisać z z "kreseczką" niż rysować to w paincie i hostowac na server? :>

Pomogłem? Nie dziękuj, kliknij ;)

Zanim wyślesz propozycje o dodaniu mnie na liste przyjaciół uzasadnij swój problem/zagadnienie,
nie mam zamiaru trzymać ludzi którzy chcą mieć zapełnioną listę, żeby podnieść swojego ego "ouaaaaa ilu ja mam przyjaciół!!!".

Hate_Machine
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-16, 18:43   

g0000d -.-"
widzę że jak się pojawia słońce to już ludziom przygrzewa to i owo i się nudzą co oznacza odkopanie zaległego tematu i przypieprzanie się o nie wiadomo co dżizzz :roll:
nie no sorx ale nie mogłem się powstrzymać jak już musicie coś bardzo pisać to nie róbcie extended version poprzednika bo to nie ma sensu no chyba że... lubicie nabijać posty :?
(PS nie poprawiać...)

Odpowiedz do tematu