Xfire Polish Support - Xfire.net.pl Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Problem z rozmową głosową.
burrakko 
~rozbudzony

Wysłany: 2008-11-11, 19:42   Problem z rozmową głosową.

Serdecznie witam. Drodzy forumowicze zwracam się do was o pomoc. Zassałem dziś program xfire 34735 , instalacja i logowanie przebiegło prawidłowo. Problem tkwi w tym, iż osoba z którą próbuje się skontaktować ( dziś także dokonała instalacji ) nie otrzymuje oznak nadchodzącego połączenia ("sygnału dźwiękowego" czy "okna z zieloną słuchawką") i odwrotnie. Wszystkie zapory, firewalle zostały powyłączane. Pierwszy raz używam tego komunikatora, więc nie wiem jak wygląda odebranie nadchodzącej rozmowy. Próbowałem starszych wersji tego programu lecz także nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. Przeszukując owe forum natrafiłem na podobny problem lecz podane rozwiązania okazały się nieskuteczne. Proszę o nieudzielanie rad typu: zobacz czy zainstalowałeś program xfire, zmień komunikator na inny itp. Na sensowne pytania chętnie odpowiem. Proszę o pomoc.

Unidentified 
Jestem Wredny

Wysłany: 2008-11-11, 21:28   

Witaj.

Miałem okazję spotkać się z podobnym problemem kiedy próbowałem testować rozmowy głosowe pomiędzy dwoma komputerami znajdującymi się w domu (połączenie do internetu poprzez sieć lokalną), i tylko w takim wypadku był taki efekt jak opisujesz powyżej. Połączenia które wychodziły "na zewnątrz", tzn kiedy rozmowa odbywała się z użytkownikiem z poza sieci lokalnej działały prawidłowo. Napisz czy osoba z którą rozmawiasz znajduje się w sieci lokalnej czy zewnętrznej (a dokładnie chodzi mi o to czy ten użytkownik należy do tej samej sieci co ty, np LAN, czy do innej), wtedy spróbuje się coś zaradzić.

burrakko 
~rozbudzony

Wysłany: 2008-11-11, 22:48   

Posiadamy internet od tego samego usługodawcy, a także mamy wspólną sieć lokalną.

Fortun 
~ten który wie...

Wysłany: 2008-11-12, 17:55   

Czyli wygląda na to, iż po prostu nie uda ci się przeprowadzić rozmowy przez xfire z tą osobą. Spróbuj rozmawiać przez inny komunikator, np. skype. Osobiście stosowałem takie rozwiązanie, ponieważ dla mnie jakoś rozmów przez xfire była niezadowalająca, a skype jakoś specjalnie kompa nie muli, ani nie zapycha łącza, więc możesz spróbować.

burrakko 
~rozbudzony

Wysłany: 2008-11-12, 22:02   

Skype'a używałem i nadal używam, chodziło mi o komunikator specjalizujący się w komunikacji z graczami online. Ten wydawał mi się najbardziej odpowiedni gdyż jest dość prosty w obsłudze, ale chyba nic z tego nie będzie...

PyToN 
Spam BOT

Wysłany: 2008-11-16, 01:37   

To juz od Skype wolałbym TeamSpeaka, leciutki program, nie zamulający, same plusy. Jakby co posiadam spolszczenie więc krzyczeć ;)

Najpierw KLIKNIJ <= , potem pytaj !!!

benek998 
~rozbudzony

Wysłany: 2008-12-30, 20:12   

mam router i xfire dzialal dopuki nie zainstalowalem go na drugim kompie teraz moge rozmawiac tylko w lanie a w necie nie laczy sie ze znajomymi a bylo dobrzejak pomorzesz to cofam to co wyzej napiusalem
pozdrawiam
a i prosze nie pisac ze moze skype czy inne pierdoly zamiast xfire tu i teraz rozwiazcie problem kto moze niech pomoze
z gory thx
Ostatnio zmieniony przez benek998 2008-12-31, 00:08, w całości zmieniany 1 raz  

Unidentified 
Jestem Wredny

Wysłany: 2008-12-30, 22:39   

benek998 napisał/a:
mam router i xfire dzialal dopuki nie zainstalowalem go na drugim kompie teraz moge rozmawiac tylko w lanie a w necie nie laczy sie ze znajomymi a bylo dobrzejak pomorzesz to cofam to co wyzej napiusalem
pozdrawiam

Prawdopodobnie coś z NAT'em na routerze jest nie tak. Nie jestem zbytnio obeznany w sieciach jednak możesz spróbować przekierować port 1024 (UDP) na swój wewnętrzny adres IP.

Napisz jeszcze czy z wysyłaniem plików masz ten sam problem, bo korzysta to z tego samego portu o ile dobrze pamiętam.

Od razu możesz sprawdzić jaką wersje NAT'u pokazuje ci Xfire, można to sprawdzić wchodząc na Pliki, W prawym oknie jest tam na samym dole typ NATu

benek998 
~rozbudzony

Wysłany: 2008-12-31, 00:10   

oki sprawdze ten port tyle ze juz wszystko dziala jak nalezy ale nie powiec jak to sie naprawilo bo nie wiem kilka razy przeinstalowalem zaktualizowalo sie i dziala nie wiem o co chodzi

Odpowiedz do tematu