Xfire Polish Support - Xfire.net.pl Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Newsy/recenzje gier.
Fortun 
~ten który wie...

Wysłany: 2007-12-31, 12:54   

Cytat:
A nie wtrąca mnie i nie czepiać się!

Dobra. Przestaniemy jak ty się nauczysz Polskiego. Dobry układ ?? A co do gry: To jest jakieś demo ?? Tak tylko, żebym wiedział. Znalexć to sobie sam znajdę.

Edit: Nie musicie już szukać, zdaje się, że znalazłem to czego szukałem.

Edit2: Już trochę pograłem w demo. Narazie nie mam nic do zarzucenia samej grze, jednak w demie nie jestem w stanie sprawdzić jakby mi się grało na padzie (nie ma odpcji zmiany klawiszologii) oraz nie mogę nawet zapisać stanu gry ! Ale póki co miodzio, trzeba będzie sobie przy najbliższej okazji grę kupić.

Edit3: Z zapisywaniem stanu gry już sobie poradziłem :P Demo przeszedłem. Czas zbierać kasę :D

Los_Emilos 
~zakorzeniony

Wysłany: 2008-07-09, 15:26   

Black & White

Wymagania:
System Operacyjny: Windows 95, 98 , 2000 i Macintosh
Procesor: 350Mhz
Pamięć RAM: 64 MB
HDD: 600MB + zapisy stanu gry
CD-DVD: 4x
Grafika: 8MB pamięci graty graficznej

Podchodząc do recenzji Black & White, po wielu latach od wydania jej na polskim rynku, po wielu nie przespanych nocach, inaczej się spogląda na dany produkt programistyczny. Gra wydana przez Lionhead Studios, opowiada historie życia ludzi, na archipelagu wysp o nazwie Eden. Początkowa scena wprowadza i ukazuje w pewien sposób naszą role w grze. Po uratowaniu chłopca (zachciało się pływać z rekinami) przedstawiają się nam dwie postaje. Przedstawiają nam się jako Dobro (aniołek z brodą bez skrzydeł) i Zło (Czerwony „demonik” :) ) i od razu pokazują nam w jaki sposób mamy się poruszać. Dla początkujących jest to bardzo przydatne, ale w sytuacji gdy zaczynamy ponownie, nie ma żadnej możliwości pominięcia samouczka, przez co człowiek po kilku rozpoczętych grach dostaje białej gorączki. Błąd ten naprawia patch wypuszczony przez studio z numerkiem 1.1, dostępne są jeszcze 1.2 (dostępny pod tym linkiem) i 1.3. Po ukazaniu nam wszystkich sposobów poruszania się rozpoczynamy właściwą rozgrywkę (jeśli ktoś coś zapomniał niech sobie kliknie F2) i ukazuje nam się pełna dowolność naszych poczynań. Możemy zbierać zborze z pól, łowić ryby i wrzucać się do spichlerza lub nawadniać pola i lasy a drewno jest głównym surowcem dla budowniczych zatem jest bardzo potrzebne, szczególnie w późniejszych krainach. Oczywiście każdy zły charakter znajdzie coś dla siebie jak: rzucanie kamieniami w domy, rzucanie ludźmi a jak raz spróbuje będzie bardzo ciężko Ci się odzwyczaić. Aby pchnąć fabułę dalej musimy aktywować złote bądź srebrne zwoje (odpowiedniki questów z gier cRPG) i co najważniejsze, zawsze mamy pełną dowolność ich wykonania. Po 10 – 15 minutach wykonywania zadań, dostajemy pod swoją opiekę Chowańca (w angielskiej wersji językowej- Tytan) której najkrócej mówiąc jest wielkim zwierzęciem. Naszym głównym zadaniem jest wychowanie go, jak nam się podoba (co najciekawsze od może być bardzo dobry a my w tym czasie szerzymy śmierć i nienawiść :D ) oraz staramy się aby był zawsze wypoczęty, a za to otrzymujemy bardzo pomocną istotę, która jest w stanie zająć się sama wioską lub wywierać wrażenie na niewiernych a nawet walczyć z Chowańcem przeciwnika. Tytan w skrócie pełni role reprezentatywną (dużo lepiej niż prezydent a się interesuje nie tylko grami) tam gdzie my nie mamy żadnego wpływu.
Grafika w (arcy)dziele Peter Molyneux po 8 latach od wydania prezentuje się już dość archaicznie ale nadal jest miła dla okaz przez zachowanie delikatnych kolorów i wprowadzenie pełnego środowiska 3D. Niektóre elementy gry prezentuje się nawet na dzisiejszy dzień bardzo ładnie, np. gdy rzucamy ludźmi widzimy jak lecą u padają zgodnie z fizyką, albo drzewo na które rzuciliśmy kule ognia (czar) zaczyna się palić a gdy jest obok niego inne, ogień przechodzi na kolejne.
Dźwięk w grze jest wapniały. Słyszymy jak ludzie błagają nas o miłosierdzie, gdy jesteśmy źli lub nie mogą się nadziwić naszej dobroci. Muzyka w grze jest miła i spokojna, ale zawsze można włączyć Winampa i za pomocą darmowego dodatku (dostępnego pod tym linkiem) słuchać ulubionej piosenki i patrzeć jak nasz Chowaniec się przy niej bawi.
Dawno nie słuchałem tak doskonałych dialogów w wersji polskiej. Oprócz tekstów zostały przetłumaczone też pliki audio które doskonale pasują do klimatu. Może jestem osobą nie uważna ale nie znalazłem ani jednego błędu w tłumaczeniu.
Dochodząc do końca recenzji, zastanawiam się czy po 8 latach od wydania gry nadal się opłaca ją kupić i dochodzę do wniosku że TAK. Jest to jedyna taka gra w której zostało zawartych wiele innowacji które pozytywnie wpłynęły na grę. Dzisiaj grę można kupić za 30-40 zł co przy wielu tytułach nie jest wygórowaną ceną a może dać wiele zabawy.

Plusy:
- wspaniała sztuczna inteligencja (jak na sztuczną inteligencje)
- dźwięk
- klimat
- polskie teksty
- cenna
- Chowaniec !!!

Wady:
- dość stara grafika
- problemy z muli przez zamknięcie oficjalnych serwerów

[right]Autor: Los_Emilos[/right]

Hate69 
The Moo

Wysłany: 2008-07-09, 17:46   

Los_Emilos napisał/a:
nie ma żadnej możliwości pominięcia samouczka, przez co człowiek po kilku rozpoczętych grach dostaje białej gorączki
fakt wkurzające że nie da się pominąć ale co by ni było banalny jest ;)
Los_Emilos napisał/a:
Błąd ten naprawia patch wypuszczony przez studio z numerkiem 1.1, dostępne są jeszcze 1.2 (dostępny pod tym linkiem) i 1.3.
w sumie tylko chyba na 1.1 grałem i nie przypominam sobie możliwości pominięcia ale ok :P
Los_Emilos napisał/a:
Oczywiście każdy zły charakter znajdzie coś dla siebie jak: rzucanie kamieniami w domy, rzucanie ludźmi a jak raz spróbuje będzie bardzo ciężko Ci się odzwyczaić
w sumie co by nie było... inaczej grać się nie da :mrgreen:
ale ludzi warto do ołtarzu czasem rzucać :]
Los_Emilos napisał/a:
Aby pchnąć fabułę dalej musimy aktywować złote bądź srebrne zwoje
ehehe... fabułę pchniemy tylko złotymi ;) srebrne to są zadania dodatkowe ;)
Los_Emilos napisał/a:
Po 10 – 15 minutach wykonywania zadań, dostajemy pod swoją opiekę Chowańca
hmm... przy dobrych wiatrach to i w 5 min zdobędziesz ;)
Los_Emilos napisał/a:
która jest w stanie zająć się sama wioską
oczywiście po nauczeniu go kilku przydatnych czarów typu jedzenie, woda czy drewno ;)
Los_Emilos napisał/a:
Grafika w (arcy)dziele Peter Molyneux po 8 latach od wydania prezentuje się już dość archaicznie
za to cię powinni rzucić lwiej głowie na pożarcie :>
Los_Emilos napisał/a:
albo drzewo na które rzuciliśmy kule ognia

a nie lepiej jako przykład dać palący się las albo pół wioski? :P
Los_Emilos napisał/a:
Dźwięk w grze jest wapniały. Słyszymy jak ludzie błagają nas o miłosierdzie
no to akurat wspaniałe nie jest ale mamrotanie chowańca już poprawia nastrój :lol:
Los_Emilos napisał/a:
Muzyka w grze jest miła i spokojna, ale zawsze można włączyć Winampa i za pomocą darmowego dodatku (dostępnego pod tym linkiem) słuchać ulubionej piosenki i patrzeć jak nasz Chowaniec się przy niej bawi.
dokładnie! najlepsze rozwiązanie to jest nawet czasem ciekawie tańczył do muzyki która leciała :D
Los_Emilos napisał/a:
Dawno nie słuchałem tak doskonałych dialogów w wersji polskiej. Oprócz tekstów zostały przetłumaczone też pliki audio które doskonale pasują do klimatu. Może jestem osobą nie uważna ale nie znalazłem ani jednego błędu w tłumaczeniu.
nie żebym coś mówił ale jest to jedno z lepszych tłumaczeń jakie powstało...
Cytat:
Wady:
- dość stara grafika
powinni rzucić cię lwiej głowie na pożarcie albo na stos :roll:
IMO mogłeś coś jeszcze o dodatku Wyspa Chowańców wspomnieć ;)

Los_Emilos 
~zakorzeniony

Wysłany: 2008-07-11, 12:12   

Black & White nie jest złą grą ale każdy kto przeczytał moją poprzednią recenzje lub, jeszcze lepiej, zagrał w poprzedniczkę zauważy duże zmiany w koncepcji gry. Na początku rzuca się w oczy piękna trójwymiarowa grafika i duże wymagania względem karty graficznej. Gra potrafi się przycinać na kartach z serii 7800 z tego co czytałem (nie poparte dowodami).
Jak to zwykle zaczyna być w grach Lionhead Studios, na początku zostajemy przeniesieni na wyspę, na której z pomocą, dwóch znanych wcześniej istot, przypominamy sobie lub uczymy się od nowa, jeśli jest to nasza pierwsza gra z serii, poruszania się po świecie. Od razu radzę zainstalować patch 1.1(dostępny w tym miejscu) ponieważ nie ma normalnie możliwości pominięcia samouczka, oraz naprawia kilka błędów. Pierwsze co robimy to wybór Chowańca. Wspaniale się prezentują na wydanych gratach z sierścią, grzywą ale na kartach MX które były popularne można zapomnieć nawet o graniu. Mamy do wyboru 4 Chowańców, a w edycji kolekcjonerskiej 5 z czego tygrysa można odblokować przez ten program. Po wykonaniu zadań ze złotych(wymagane do przejścia fabuły) i srebrnych zwojów zostajemy przeniesieni w sam środek dużej rozróby. Naszą grecką stolicę atakują Aztekowie. Ratujemy kilku greków i uciekamy w jakieś bezpieczne miejsce, gdzie uczymy się stawiać budynki, formować armie i wychowywać Chowańca.
Jedną z ciekawych rzeczy jakie zaoferowała kontynuacja Black & White w stosunku do poprzedniczki jest duża ilość budynków. Mamy możliwość postawienia zwykłych chat lub wspaniałych wilii a obok nich łaźnie. Ludzie korzystają ze wszystkiego co postawimy. Mamy możliwość formowania dwóch, dzięki którym nasi wierni szybciej chodź a w późniejszych fazach gry, gdy nasze miasto liczy ponad 1.000 obywateli ma to dość duże znaczenie.
Kolejną z nowości w Black & White, jest możliwość formowania armii. Na początku stawiamy zbrojownie i formujemy zwykłych żołnierzy, lub po zbudowaniu innych budynków: łuczników i machiny oblężnicze. Oczywiście jeśli wybieramy walkę nie możemy zapomnieć o Chowańcu, który jest bardzo przydatny w eksterminacji wrogów. Niestety wątek militarny, chodź miał być jedną z ciekawszych rzeczy, jest średnim elementem gry.
Jak już wcześniej wspomniałem, oprócz złotych zwojów w grze występuję srebrne które nie są potrzebne do posunięcia fabuły dalej ale dzięki nim uzyskujemy daninę dzięki której odblokowujemy nowe cuda dla nas i Chowańca oraz budynki. Jest to jeden z ciekawszych aspektów gry, ponieważ musimy się zdecydować co w danym momencie jest nam bardziej potrzebne.
Chowańcem, chodź prezentuje się wspaniale, jest jedną z słabszych rzeczy wprowadzonych do tej gry ale dlatego że nauka opiera się na wybraniu z menu z menu danej czynności i skarceniu lub pogłaskaniu Chowańca, zależnie czy chcemy aby dalej daną czynność robił. Chowańca którego wybraliśmy na początku, nie ma możliwości dalej zmienić. Chowańce niczym się nieróżani na początku i wszystko zależy od gracza, jak wychowa dane zwierzę.
Grafika w B&W2 po paru latach na rynku nadal trzyma poziom i jest jedną z lepszych cech gry. Piękny bajkowy klimat, grzywa lwa a obok kłosy zboża. Taki widok pozostaje na długo w pamięci.
Oprawa dźwiękowa gra nie wzbudza moich zastrzeżeń ale nie jest też czymś wybitnym. Rano słychać panie kogutów, kiedy wojską walczą miedzy sobą trzask mieczy.
Podsumowując Black & White 2 dochodzę do wniosku że gra nie jest zła ale na miano kontynuacji serii nie zasługuje. Patrząc na nią jako na nowy produkt mam zdanie że gra jest dobrze wykonana ale jako na kontynuacje Black & White, jako na grę która nie przeskoczyła poprzeczki, ustawionej przez poprzedniczkę.

Zalety:
- grafika
- system daniny
- ilość budynków

Wady:
- nauka Chowańca
- aspekt militarny

PS. Dodatku do B&W niestety nigdzie kupić nie można ale kiedyś specjalnie ściągnę i recenzje jego tez pisze.

Hate69 
The Moo

Wysłany: 2008-07-11, 14:17   

Los_Emilos napisał/a:
PS. Dodatku do B&W niestety nigdzie kupić nie można ale kiedyś specjalnie ściągnę i recenzje jego tez pisze.
ej to jak to się stało że dodatek mam oryginalny a podstawka z sieci? :mrgreen:
o B&W2 się nie wypowiem bo nie grałem z powodu a) grafiki b) skopanej wersji która krążyła po sieci :/
ale po tym co widziałem u kolegi to stwierdzam że może i lepiej wygląda ale ducha pierwszej części nie przebija według mnie ;)

Los_Emilos 
~zakorzeniony

Wysłany: 2008-07-12, 09:57   

I masz racje, ona powinna mieć inny tytuł i wtedy by wszyscy to zachwalali. Czytałem że nad Black&White 2 i dodatkiem nie pracował Peter Molyneux i dlatego wyszło co wyszło (nad Fable podobno też). Ja mam oryginalne Black&White (na allegro kupione) a dodatku niestety dostać nie można.

Hate69 
The Moo

Wysłany: 2008-07-12, 18:20   

Cytat:
nie pracował Peter Molyneux
o to o tym nie wiedziałem szczerze mówiąc O_o
Cytat:
dlatego wyszło co wyszło (nad Fable podobno też)
no fakt faktem że Fable w ogóle mi się nie spodobało <drap>

więc w takiej sytuacji należy powiedzieć że... Lionhead skończył się na Kill'em All :mrgreen: (ew na B&W :P )

Los_Emilos 
~zakorzeniony

Wysłany: 2008-07-14, 23:33   

Zawsze szanowałem Peter Molyneux i był moim ulubionym "gościem od gier" ale dzisiaj pałeczkę przejmuje chyba ten on SimCity i Spore (zapomniałem jak się nazywa, chyba will..)

Fortun 
~ten który wie...

Wysłany: 2008-07-15, 10:39   

Zdaje się, że Will Wright (bądź coś w tym stylu). A co do Molyneux'a, to chętnie zobaczę, jak mu wyjdzie nowy Fable :P

Los_Emilos 
~zakorzeniony

Wysłany: 2008-07-20, 22:23   

Boję się o większość gier które wyjdą teraz że będą przereklamowanie. Jestem spokojny tylko co do Empire: Total War i nowego dzieła Piranha Bytes które ma czerpać dużo z Gothic i Gothic 2 (na ile oczywiście pozwoli prawo).

ZeFFir 
Crazzyyy !?

Wysłany: 2008-07-20, 22:24   

Los_Emilos napisał/a:
nowego dzieła Piranha Bytes które ma czerpać dużo z Gothic i Gothic 2

a cóż to za cudo ?

Pomogłem? Nie dziękuj, kliknij ;)

Zanim wyślesz propozycje o dodaniu mnie na liste przyjaciół uzasadnij swój problem/zagadnienie,
nie mam zamiaru trzymać ludzi którzy chcą mieć zapełnioną listę, żeby podnieść swojego ego "ouaaaaa ilu ja mam przyjaciół!!!".

Odpowiedz do tematu