Xfire Polish Support - Xfire.net.pl Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Newsy/recenzje gier.
Los_Emilos 
~zakorzeniony

Wysłany: 2007-12-23, 03:03   Newsy/recenzje gier.

Zanim napiszesz post przeczytaj to!

1. Każdy news powinien zawierać źródło (jeśli kopiujemy info z innej strony), jeśli natomiast, to TY napisałeś tego newsa, podpisz się pod nim

2. Zakazuje się pisania postów na temat inny niż opis gry, lub jesli masz z nią problem.

3. Opis gry umieszczamy według wzoru:
* Nazwa gry
* Zdjęcia okładki lub z gry
* Opis gry
* Wymagania
* Cena

4. Nie należy wystawiać recenzji gry, który był wcześniej uwzględniony przez innego użytkownika.

5. W recenzji muszą pojawić się zarówno plusy jak i minusy ocenianej gry.

6. Temat ten służy jedynie do wystawiania recenzji - wszelkie komentarze będą traktowane jako Spam.

7. Za złamanie któregokolwiek z regulaminu grożą warny.

8. Nie stosowanie się do w/w zasad grozi ostrzeżeniem i skasowaniem tematu.

9. Wszystko musi być też zgodne z głównym regulaminem forum.

10. Interpretacja regulaminu należy do moderatorów i administratorów forum. Ich decyzje są nie odwołalne.

Co myslicie o takim temacie? Jesli sie zgadzacie to prosze o przyklejenie.
Ostatnio zmieniony przez Los_Emilos 2007-12-25, 13:04, w całości zmieniany 1 raz  

Teamker 
~znawca forum
Inactive

Wysłany: 2007-12-23, 06:39   

Yyy, a jeśli gra nie ma okładki, wymagania są nieznane i jest za darmo to nie może być ? ;< Mogą być informacje o najnowszych patch'ach ?

Hate69 
The Moo

Wysłany: 2007-12-23, 17:43   

Los_Emilos napisał/a:
Co myslicie o takim temacie?
eee... przejdzie w zapomnienie jak nie będzie przeklejony... poza tym... zdeka sensu nie widzę i nie zdziwię się jak zaczną się newsy powtarzać
Los_Emilos napisał/a:
7. Za złamanie któregokolwiek z regulaminu grożą warny.
ee... to za łamanie naszego forumowego są warny a nie za twojego... zapędziłeś się kolego :P
Los_Emilos napisał/a:
8. Nie stosowanie się do w/w zasad grozi ostrzeżeniem i skasowaniem tematu.
jw.
Los_Emilos napisał/a:
Ostatnimi czasy trudno znaleść czy np: GTA IV na Pieca juz wyszlo czy nie
opcja szukaj działa z tego co wiem <drap>
poza tym my tu rzadko newsy rzucamy... to nie onet czy gry-online :roll:

Los_Emilos 
~zakorzeniony

Wysłany: 2007-12-24, 14:58   

Fable - The Lost Chapters

Sugerowana cena wydawcy: 59,90 zł

OPIS
Gdy pierwszy raz usłyszałem o Fable pomyślałem, "kolejny średniej jakości cRPG" ale gdy od znajomych dowiedziałem się że autorem jest legendarny Peter Molyneux, który jest odpowiedzialny za rewolucyjne Black&White. Po zainstalowaniu gry pierwsze co się rzuca w oczy to wspaniała konwersja z konsoli (gra powstała pierwotnie na dzieło Microsoftu) oraz brak wyboru na początku klasy postaci przez co nie jesteśmy ograniczeni i co najciekawsze zaczynamy jako dziecko w wieku 16 lat. Wraz ze wzrostem doświadczenia (lvl) starzejemy się, ale jest możliwość odmłodzenia się jak ktoś nie chce grać staruszkiem, zmiany stroju, włosów zarostu i co najciekawsze charakteru. Przez podejmowane przez nas decyzje zmienia się nasze podejście do świata, co za tym idzie wygląd (aureola lub rogi :) ) przez co ludzie mogą nas podziwiać za nasze heroiczne czyny i nas kochać lub uciekać ze strachu przed naszą potęgą.
Grafika jest piękna, mamy cudowny baśniowy świat który nie chce nas wypuścić. Elementy walki przedstawione są nadzwyczaj widowiskowo a magia ukazana jest z "klasą", bez niepotrzebnego przepychu ale ukazująca jej niszczycielską (bądź leczniczą) moc.

WYMAGANIA
# MicrosoftR WindowsR XP
# DirectX 9.0c
# procesor 1.4 Ghz obsługujący technologię SSE
# 256 MB RAM
# 3.0 GB wolnego miejsca na dysku twardym
# Napęd CDx32 lub DVDx16
# 64 MB karta graficzna ze sprzętową obsługą Pixel Shader 1.1
# Karta dźwiękowa zgodna z DirectX

PLUSY

+ wspaniały świat, tętniący własnym życiem
+ wpływ naszych decyzji na świat i na nasz wygląd i stosunek innych do nas
+ zawsze jest wybór jakim chcesz podążać, nie ma nic narzuconego
+ dynamicznie zmieniająca się postać bohatera. W tej grze postać rośnie, nabiera tężyzny fizycznej, zmienia wygląd i zachowanie. Tu wszystko zależy od podejmowanych przez gracza decyzji i akcji.
+ zapierająca dech w piersiach grafika.
+ emocjonujące walki w czasie rzeczywistym. Postać może doskonalić posługiwanie się wieloma dostępnymi rodzajami broni i zdobywać wiedzę w szkołach magii.
+ ta gra nigdy się nie znudzi. Po zakończeniu przygody gracz może skonstruować całkiem inną opowieść, z nowymi opcjami, zwrotami akcji, sojusznikami i wrogami.

MINUSY
- za krótka
- problemy na kartach nVidia, który nie został do tej pory naprawiony, powodujący migające napisy.

[right]
Autor: Los_Emilos
Grafika: google.pl i moja prywatna[/right]
Ostatnio zmieniony przez Hate69 2007-12-25, 13:06, w całości zmieniany 2 razy  

Hate69 
The Moo

Wysłany: 2007-12-24, 15:16   

dwie rzeczy wyedytowane
1. obrazek z pegi że to od 16 lat to zbytnio nie potrzebny
2. tytuł powiększony kto to widział żeby tytuły 5 pisać x_x
a tak poza tym... to newsy czy recenzje tu mają być? bo jak to drugie to zmień tytuł tematu :roll:

Matelan 
~mocno zakorzeniony
FeelTheKick!

Wysłany: 2007-12-24, 16:01   

Los_Emilos napisał/a:
- problemy na kartach NVidia, który nie został do tej pory naprawiony

Można konkretniej?

NitroNike 
~bywalec

Wysłany: 2007-12-24, 17:18   

Gratulację Los_Emilos ale trochę za mało opis :/ jak podobnie gry-online i gram.pl ^^

....::::::::::::::.....

Los_Emilos 
~zakorzeniony

Wysłany: 2007-12-30, 13:13   

The I of the Dragon

cena: 49 PLN

Wymagani:
-Pentium III 1 GHz
-256MB RAM
-karta grafiki 64MB
-1.5 GB HDD.

Świat który przyszło nam uratować, przed naszym przybyciem był oazą spokoju i harmonij ale naglę wypełzły ze swoich nor kreatury, bestie które siały zniszczenie. Miasta padały a obrona ludzi nic nie była wstanie zdziałać, wtem Starszyzna postanowiła aby przywołać bestię przez starożytny rytuał i tak drogi Graczu zostałeś zaklęty w ciele SMOKA. Nie żartuje, gra pozwala nam pokierować tym najwspanialszym stworzeniem jakie "istniej".
Włączając grę ukazuje nam się piękne menu, ale ja osobiście z 10 min szukałem przycisku do uruchomienia gry ;) . Po naciśnięciu przycisku "nowa gra" ukazuje nam się menu w którym mamy do wyboru trzy smoki. Jeden z nich Annoth który jest ognistym smokiem. Spisuje się najlepiej jako wojownik, szybko lada i ma dużą pojemność płuc. Kolejnym jest Barrotth który jest lodowym smokiem. Sieje zniszczenie lodem, zamrażając wrogów a z jego czarami nikt się nie równa. Ostatnim smokiem którego mamy do wyboru jest Morrogh który przyzywa istoty, które walczą i umierają za niego. Po wybraniu smoka, rozpoczynamy rozgrywkę.
Na początku, pierwsze co rzuca się w oczy to pięknie oddany wygląd smoka ze wszystkimi szczegółami, niestety otoczenie już nie jest tak efektowne jak i inne postacie w grze. Na początku ciężko się przystosować moim zdaniem do sterowania, możemy albo używać myszki albo klawiatury, ja osobiście pada użyłem.
Gra jest dobrym cRPG, w którym mamy wpływ jak rozwija się na smok, jakich czarów się uczy. Smok musi jest, do czego mim zdaniem najlepiej się sprawdzają wrogowie.
Chcąc zakończyć w jakiś sposób tą recenzje, dochodzę do wniosku że gra nie jest zła ale niestety brakuje jej multi, już widzę bandę smoków jak leci napaść na coś, oraz trochę polotu, po paru godzinach gra się trochę nudzi ale dostajemy pod opiekę miasto co w jakiś sposób "odświeża" grę ale niestety na krótko. Podsumowując gra jest ciekawa ale niestety pomysł nie jest wprost proporcjonalny do wykonania.

Plusy:
+ spory świat
+ możliwość kierowania smokiem
+ nie najgorzej stworzony system rozwoju postacji
+ wykonanie smoka

Minusy
- wykonanie otoczenia i innych stworzeń
- nuda która zapada po dłuższym graniu
- brak multiplayera
- nie rozwinięty pomysł z kierowaniem miast

[right]Autor: Los_Emilos
Grafika: Prywatny zbiór oraz google.pl[/right]

NitroNike 
~bywalec

Wysłany: 2007-12-30, 14:06   

Moim zdanie jest do bani gra 4+/10 bo mi nie podobało się gra i nudny.

PS. Brak nie ma napiszanie jakie gatunki gra bo nie ma napiszanie FPP itd..!

Teamker 
~znawca forum
Inactive

Wysłany: 2007-12-30, 14:52   

Bo jak się gra w cs ciągle to nic dziwnego że strategie są nudne NitroNike ;p Według mnie ta gra zasługuje na 7/10 ponieważ jest grywalną(ważne !;p) i ciekawą mieszanką RTS z RPG :)

Fortun 
~ten który wie...

Wysłany: 2007-12-30, 15:14   

Ooo. Skoro polecacie, to muszę sobie od kogoś pożyczyć (jakiś kolega ma :P ) A co do połączenia RTS z RPG i jeszcze można polecić Spellforce. To tyle :mrgreen:

PyToN 
Spam BOT

Wysłany: 2007-12-30, 16:11   

Los_Emilos napisał/a:
Co myslicie o takim temacie? Jesli sie zgadzacie to prosze o przyklejenie.

Myślę, że to dobry pomysł ;)

A teraz chciałbym Wam pokazać jedną z gier, w którą warto pograć, wciąga, wzrusza (tak, tak wzrusza) oraz bawi.

Beyond Good & Evil

Beyond Good & Evil to ambitna przygodowa gra akcji stworzona przez Michela Ancela, twórcę słynnej serii Rayman. Akcja rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości na planecie Hyllis zamieszkałej przez pokojową nację Hyllian. Świat ten najechała agresywna i niszczycielska obca rasa, chcąc przejąć kontrolę nad jej mieszkańcami. Główną bohaterką tej produkcji jest młoda reporterka o imieniu Jade, a spotykamy ją w chwili, gdy walczy z najeźdźcami w obronie wyspy na której mieszka. Po desperackiej bitwie opada z sił i traci przytomność, a podczas snu nawiedzają ją niepokojące wizje, w wyniku których, po ustaniu walk zaczyna powątpiewać w uspokajające informacje mówiące o tym, iż mieszkańcom planety nic już nie grozi i niebezpieczeństwo ze strony najeźdźców zostało zażegnane. Jade podejrzewa, że za tą inwazją kryje się dużo więcej niż otwarcie mówi rząd, a gdy jej przypuszczenia zbiegają się z tym co głosi rebeliancka organizacja IRIS (zaprzecza ona oficjalnym doniesieniom) zaczyna własne dochodzenie mające na celu odkrycie prawdy i przedstawienie jej ludziom.

Na naszą bohaterkę czeka rozbudowana przygoda, w którą wyruszy ona wyposażona jedynie we własny aparat fotograficzny (zdjęcia rzadkich gatunków stworzeń i zwierząt można sprzedawać i otrzymywać w zamian pieniądze, które posłużą np. do kupienia punktów zdrowia), wrodzone umiejętności detektywistyczne oraz kij do walki aikido. Beyond Good & Evil to połączenie dynamicznej akcji, w tym: walki z przeciwnikami (bohaterka dysponuje bogatym asortymentem ataków magicznych oraz zwykłych fizycznych), pokonywania przeszkód terenowych (efektowne skoki nad przepaścią, itp.) i kierowania przeróżnymi pojazdami (w tym latającymi) oraz zagadek i epickich rozmiarów fabuły, skonstruowanej w taki sposób, by gracz w żadnej chwili nie był niczego pewien. Za przedstawienie akcji i dużego, bardzo zróżnicowanego, egzotycznego świata gry odpowiada nowoczesny trójwymiarowy engine graficzny „Jade Game Engine” stworzony specjalnie dla tej produkcji (widok z perspektywy trzeciej osoby).

Cena: do 20 zł allegro, wersja PL//gry-sklep.pl: 14.90 (wer. PL)

Wymagania sprzętowe:
Procesor: Pentium III 1 GHz
Pamięć: 256 MB
Grafika: Zgodna z DirectX 32 MB
System: Windows 98/ME/2000/XP
Wymaga: DirectX 9.0
Dźwięk: Zgodna z DirectX
Napęd: CD-ROM 4x

Świetny klimat, muzyka, grafika, nic tylko grać !!
Minusów nie stwierdzono ;)

Opis: gry-online.pl

Najpierw KLIKNIJ <= , potem pytaj !!!

Teamker 
~znawca forum
Inactive

Wysłany: 2007-12-30, 19:00   

Łaał, grałem w to :D Jedna z niewielu gier przygodowych w jakie w życiu grałem, ciekawa fabuła, świetna grafika, fajne minigry, intuicyjne sterowanie - czego chcieć więcej od przygodówki ? n_n 9/10

Fortun 
~ten który wie...

Wysłany: 2007-12-30, 21:10   

Kurde, miałem sobie pograć. Podobno świetna gierka. Ale jak kosztuje ok. 20 zł, to trzeba będzie jakoś wykombinować budżet (no cóż, kostka 1GB DDR nie jest tania więc, nie mam teraz kasy) i trzeba ją zakupić.

NitroNike 
~bywalec

Wysłany: 2007-12-30, 23:01   

Teamker napisał/a:
Bo jak się gra w cs ciągle to nic dziwnego że strategie są nudne NitroNike ;p

Mój prawo że gram cs i kolega prosił się mnie a ja dobra pograłem cs 1.6! Zobacz jakie gry lubię to bedę wiedział się. A nie wtrąca mnie i nie czepiać się! A strategie to z czasami fajnie tylko nie lubię gra symulacje to tak gra bo grałem demo i nie podobało się "The I of the Dragon" A jeszcze nie grałem Beyond Good & Evil.

Odpowiedz do tematu